Капсули парацетамол інструкція

Вибрати підходящий засіб від головного болю або щоб знизити температуру не так-то просто, якщо мова йде про годуючу матір. Адже жінка думає не тільки про себе, але і про те, як прийом ліків позначиться на грудному молоці, а отже, і на самій дитині.

На щастя, існують відносно безпечні лікарські препарати, прийом яких цілком сумісний з лактацією і дозволяє позбутися мамі від мук. Сьогодні ми розглянемо, як правильно приймати такий препарат, як парацетамол при грудному вигодовуванні, які нюанси потрібно враховувати щодо дозування, і з’ясуємо можливі побічні ефекти.

Історія препарату почалася більше 120 років тому, а сьогодні це найбільш поширені ліки по всьому світу, яке можна зустріти мало не в кожній домашній аптечці.

Парацетамол належить до групи нестероїдних (тобто які не містять гормони) протизапальних препаратів (скорочено НПЗЗ), хоча сам протизапальний ефект у нього виражений досить слабко. Але в цьому і є його перевага, так як завдяки відсутності впливу на ЦОГ ліки не має побічних ефектів, притаманних групі НПЗЗ, а саме порушення водно-електролітного балансу і роздратування шлункової слизової.

Інші ж 2 дії, характерні для даної групи, виражені чудово.

  • головний та зубний біль;
  • гарячковий стан;
  • мігренеподібних болях;
  • менструальних болях;
  • міалгіях.


Від головного болю достатньо прийняти таблетку, в якій 325 мг діючої речовини

При цьому слід розуміти, що парацетамолом знімає лише симптом: біль або жар. А ось причина, що викликала ту саму біль, усувається, як правило, комплексно, і лише після того, як вона була встановлена лікарем. Так, якщо болить зуб, парацетамол допоможе, але на 2-3 години, після чого біль повернеться. Остаточно позбутися від проблеми можна лише відвідавши стоматолога і вилікувавши карієс, пульпіт і т. п.

Потрапляючи в організм, парацетамол досить швидко всмоктується в шлунково-кишковому тракті, і вже через 30 хвилин можна побачити ефект, який максимально виражений після години. Дія від прийому разової дози триває протягом 3-4 годин. Якщо сказати просто про механізм зниження температури, то речовина знижує збудливість теплового центру і підвищує тепловіддачу.

Особлива ефективність парацетамолу як антипиретика виражена при вірусних захворюваннях. У педіатричній практиці, наприклад, відсутність ефекту після прийому даного ліки розцінюється як один з факторів, що вказують на бактеріальну природу інфекції.

Парацетамол проникає через плацентарний бар’єр і в грудне молоко, але дози ці малі, а сам засіб безпечно для застосування в педіатрії, тому він не протипоказаний при лактації та вагітність (I і III триместр приймають з обережністю, тільки за призначенням лікаря).

Торгових назв обговорюваного препарату існує незліченна безліч само, як і форм, в яких він випускається. Так, наприклад, дітям до року від високої температури можна купити парацетамол в сиропі або в свічках. Дозування підбирається, орієнтуючись на масу тіла дитини. А для дорослих найпоширеніша форма — це таблетки. Але фармацевтичний ринок пропонує також шипучі розчинні у воді таблетки, капсули, супозиторії ректальні, інфузійний розчин.

А французька фірма Actavis випускає ортодисперсные таблетки парацетамолу в 3 дозуваннях (125, 250 і 500 мг), які взагалі не можна запивати водою! Таблетка кладеться під язик, за кілька секунд розчиняється, а ефект настає вже через 15-20 хвилин! Для дітей ліки підсолоджені банановим смаком, а дорослі відчують смак чорної смородини.

Читайте также:  Почему при низком атмосферном давлении болит голова


Один із сучасних представників

Що стосується торгових назв, складно перерахувати повний список існуючих засобів з такою самою діючою речовиною. Та й час від часу цей список поповнюється. Однак можемо запевнити вас, що в будь-якій аптеці ви знайдете з десяток аналогів на будь-який смак. Перерахуємо найбільш відомі: Ацетамінофен, Тайленол, Мілістан, Рапидол, Еффералган, Панадол, Цефекон.

Для дорослих парацетамол випускається в дозуваннях 325, 500 і 625 мг. При головного болю, наприклад, може бути достатньо і капсули 325 мг. Проте найпоширеніша разова доза — 500 мг (максимально одноразово допускається пити 1 г речовини).

Інструкція до препарату говорить, що максимальна добова доза становить 4 г, розподілені на прийоми з інтервалом 4-6 годин. Без призначення лікаря парацетамол п’ється не більше 3 днів. Але це не означає, що його кожен день треба приймати 4 рази на добу. Якщо температура пройшла або біль вщух (симптом прибрали — значить, мета дії лікарського засобу досягнута), достатньо одноразового прийому.

Щодо взаємодії з іншими препаратами можна відзначити, що парацетамол посилює дію спазмолітиків. Паралельне використання ліків від епілепсії і барбітуратів негативно позначається на роботі печінки, але препарати цієї групи протипоказані при лактації, тому годуюча жінка навряд чи буде їх приймати.

Слід уважно читати інструкції до купованими ліків, щоб не випити два препарати з вмістом парацетамолу, інакше разові дозування будуть сильно завищені. Не сумісний одночасний прийом з активованим вугіллям.

5. Чи можна при лактації порошки від застуди?

А як же бути з чудодійними порошками від застуди? Багато з них до складу входить парацетамол. Але! По-перше, він там в мінімальній дозі, яку не завжди достатньо, щоб збити температуру, а по-друге, порошок містить крім жарознижуючий ще 2-3 компонента, що не є такими ж безпечними для годуючої мами.


Годуючій мамі варто на якийсь час відмовитися від раніше улюблених багатокомпонентних порошків для зняття симптомів застуди

Тому такі засоби, як Фервекс, Фармацитрон, Тера флю, Колдрекс і інші, не рекомендується приймати під час вагітності, ні при годуванні груддю. Скільки б не було в них парацетамолу, завжди знайдеться компонент, протипоказаний для годуючих мам.

Так, вони є. Найголовніший — токсичну дію на клітини печінки в умовах тривалого безконтрольного прийому або занадто великої разової дози. На щастя, таке трапляється вкрай рідко. У деяких випадках можливе зниження гемоглобіну в крові, болі в животі або розвиток алергії. Але всі ці прояви також трапляються нечасто.

Всесвітня організація охорони здоров’я рекомендує парацетамол при грудному вигодовуванні, а також вагітним як найбільш безпечного та ефективного засобу. Такі ж хороші рекомендації дає довідник Томаса Хейла та E-LACTANCIA.

На закінчення хочеться сказати, що в житті нам завжди доводиться вибирати. Незважаючи на тривалі дослідження і нібито сенсаційні відкриття про шкоду парацетамолу, на сьогоднішній день він залишається добре вивченим, безпечним і ефективним жарознижувальну і знеболюючим засобом. Тому при необхідності використання груп даних препаратів багато молоді мами зупиняють свій вибір саме на парацетамолу.

Читайте также:  Диротон инструкция по применению цена в украине

Чи можна їсти вагітним мандарини і апельсини

Вагітність – досить складний період для кожної жінки. У цей час у майбутньої мами часто змінюються смаки на

Парацетамол — знеболюючий і жарознижуючий засіб з групи НПЗЗ (нестероїдних протизапальних засобів), ненаркотичний анальгетик. Всесвітньою Організацією Охорони Здоров’я включений в список найбільш важливих лікарських засобів.

Діючою речовиною препарату є парацетамол, похідне фенацетину. Механізм дії парацетамолу заснований на пригніченні синтезу простагландинів — хімічних сполук, що утворюються при запаленні, і відповідають за його ознаки у вигляді підйому температури і появи болю. Знеболювальну дію Парацетамол чинить, впливаючи на нейрони центральної нервової системи. Володіє слабким протизапальну дію, не дратує слизову оболонку шлунково-кишкового тракту.

При попаданні в організм препарат всмоктується в кров, звідти розноситься по всіх тканинах організму. Руйнування відбувається в печінці, з утворенням проміжних продуктів обміну — метаболітів, деякі з яких (параамінофенол) є токсичними. Цей факт обмежує застосування парацетамолу при захворюваннях печінки і крові. Надалі метаболіти проходять через ниркові фільтри і виводяться із сечею, і тому при порушеній функції нирок застосування парацетамолу також небажано.

При пероральному застосуванні парацетамол досягає максимальної концентрації в крові через 20-30 хвилин після прийому, через годину-півтори настає пік дії препарату.

Парацетамол випускається в наступних формах:

  • Таблетки для перорального застосування, з вмістом діючої речовини 200 і 500мг;
  • Таблетки для перорального застосування, вкриті оболонкою (капсули), 500мг парацетамолу в кожній;
  • Шипучі таблетки для приготування розчину, 500мг діючої речовини в одній таблетці;
  • Розчин для інфузій, 15мг в 1мл розчину, ампули по 5 мл;
  • Сироп для дітей, 200мг парацетамолу в 5мл розчину;
  • Суспензія для дітей, 120мг в 5мл розчину;
  • Супозиторії ректальні з дозуванням діючої речовини від 50мг (для дітей) до 1000мг.

Парацетамол — один з найбільш відомих і широко застосовуваних препаратів у світі, одне і те ж діюча речовина випускається різними фармацевтичними компаніями під різними торговими марками: Абесаніл, АкамолТева, Актазол, Алведон, Ацетофен, Алготоропіл, Амінодол, Амінофен, Амфенол, Апаган, Апамід, Апанол, Ацеліфен, Ацемол, Ацеталгін, Ацетамінофен, Ацетамінофенол, Біоцетамол, Біндард, Валадол, Валорін, Вальгезік, Вінадол, Волпан, Дапірекс, Датріл, Дафалган, Дексамол, Демінофен, Діміндол, Доламін, Доланекс, Доліпрам, Іфімол, Калпол, Мексален, Метамол, Міносет, Міалгін, Напамол, Напрінол, Наспрін, Нізацетол, НЕПу, Опрадол, Панадол, Панадол солюбл, Панадол юніор, Парамол, Пацімол, Піремол, Піріназін, Ролоцін, Тайленол, Темпрамол, Тіленол, Тілемін, Тралгон, Ушамол, Фебрідол, Фебрініл, Фебрінол, Фебріцет, Фендон, Хемцетафен, Целіфен, Цетадол, Цетаніл, Еффералган, Еффероглан, Ероцетамол.

Показанням до парацетамолу є температура тіла, підвищена до субфебрильних і фебрильних значень (37 — 39 ° С) при різних захворюваннях інфекційного та запального походження. У педіатричній практиці показаннями до парацетамолу є біль в яснах і лихоманка, викликані прорізуванням зубів.

Згідно з інструкцією, Парацетамол ефективний як засіб для зняття больового синдрому різного походження: головний біль, міалгія, артралгія, альгодисменорея, радикуліт, ішіас, невралгія, зубний біль і блукаючі болі неясної етіології.

Читайте также:  Как принимать боярышник для снижения давления

Увага! При застосуванні даного препарату для зняття гострого болю він може значно зменшити симптоми, у зв’язку з чим зміниться клінічна картина захворювання і може бути утруднена діагностика.

Разова дозування парацетамолу за інструкцією становить від 500 до 1000мг для дорослих і дітей старше 12 років, добове дозування для цієї групи не повинна перевищувати 4г (4000мг) лікарської речовини.

Доза препарату для дитячого віку розраховується індивідуально, залежно від ваги дитини, з розрахунку в середньому 125-250мг діючої речовини за один прийом, незалежно від лікарської форми. Незалежно від форми лікарського препарату, добову дозу необхідно розподіляти на 3-4 прийоми, з тимчасовим інтервалом між ними не менше 4-х годин.

Відповідно до інструкції, Парацетамол не повинен використовуватися понад 3-х днів без лікарського контролю. Якщо за цей час симптоми захворювання не отримали зворотного розвитку, необхідно звертатися до лікаря з приводу можливості подальшого застосування препарату і його дозування.

При дотриманні інструкції Парацетамол є одним з найбільш безпечних препаратів, побічні дії якого проявляються вкрай рідко. Тим не менш, вони описані в медичній літературі, і пов’язані зазвичай з підвищеною індивідуальною чутливістю або з наявністю прихованої супутньої патології.

До побічних ефектів, пов’язаних з прийомом парацетамолу, відносяться:

  • З боку травної системи — розвиток дисфункцій печінки, поява ознак диспепсії;
  • З боку крові — анемії, метгемоглобінемія, погіршення картини крові (тромбоцитопенія, агранулоцитоз, лейкопенія і т.д.);
  • З боку серцево-судинної системи — зміни серцевої провідності (внутрішньосерцеві блокади);
  • З боку імунної системи — алергічні реакції різної інтенсивності, частіше уповільненого типу, рідше негайного (анафілактичний шок);
  • З боку органів сечовиділення — розвиток інтерстиціального нефриту, поліурія та інші порушення ниркової функції.

Ряд фахівців стверджує, що є дані про розвиток бронхіальної астми у значної кількості дітей, які брали Парацетамол (41%). Незважаючи на те, що дана точка зору викликає суперечки в наукових колах, без серйозних на те показань Парацетамол в дитячій практиці застосовувати не слід, тим більше не слід їм зловживати.

Даний засіб з обережністю призначається в комплексі з іншими препаратами, і тільки під наглядом лікаря, оскільки може спостерігатися токсичний ефект від їхньої взаємодії. Заборонено спільне застосування парацетамолу та алкоголю.

Вважається, що Парацетамол при вагітності може бути призначений тоді, коли ризик, пов’язаний з його використанням, виправданий його високою ефективністю і крайньою необхідністю. При цьому необхідно враховувати, що ряд досліджень підтверджує токсичну дію на плід при застосуванні парацетамолу при вагітності. Так, з даним препаратом пов’язують випадки розвитку крипторхізму у хлопчиків, чиї матері використовували його, будучи вагітними.

Таким чином, призначення за показаннями Парацетамолу при вагітності має відбуватися виключно за участю лікаря.

Парацетамол протипоказаний у таких ситуаціях:

  • Наявність в анамнезі індивідуальної чутливості до нього або іншим НПЗЗ;
  • Порушення функції печінки;
  • Патологія нирок;
  • Захворювання, пов’язані з погіршенням картини крові;
  • Вагітність;
  • Грудне годування.

Зберігати в темному, сухому місці при температурі не вище 25 ° С протягом 2-х років. Берегти від дітей!